Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Podziel się:

Podziel się:

Ukraina i co dalej ? Wojna nuklearna ?

Pytanie jest proste zadawane codziennie, a zadają je publicznie politycy, stratedzy, historycy i głowy państw. Czy Putin w swojej chorobie i szale chorego psychiczne człowieka zaatakuje państwa NATO - przed czym przestrzegał śp. Prezydent RP profesor Lech Kaczyński ? Jaki wówczas czeka nas scenariusz ?

Wyobraźmy go sobie - jak z filmu fantasty ?

Rosja pokonuje militarnie Ukrainę, jej siły zbrojne otaczają Polskę. Nasilają się żądania polityczne, terytorialne, gospodarcze wobec Polski, krajów bałtyckich i NATO. Putin staje się coraz bardziej bezczelny i agresywny. Straszy, pręży militarne muskuły.

Mniejszość narodowa rosyjska na Łotwie, Litwie i Estoni w pewnym momencie prosi Putina o zagwarantowanie ich bezpieczeństwa z uwagi....i tutaj coś wymyślą. Każde kłamstwo jest dopuszczalne uczą się szybko od Rosji. Putin wykonuje " teatr" podobny jak przed uderzeniem na Ukrainę. Czołgi, rakiety i samoloty rosyjskie wchodzą na teren Państw Bałtyckich i Przesmyka Suwalskiego. NATO zwiększa swje siły w Europie do 100 tys. żołnierzy. Akak konwencjonalny na NATO nie powiódł się całkowicie. Putin przegrywając na wszystkich frontach w państwach NATO wydaje jednocześnie rozkaz użycia broni jądrowej w Europie. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja w odwecie wystrzeliwują jednocześnie swoje pociski nuklearne w Moskwę i inne cele militarne na terenie Rosji . Rosja przestaje istnieć wraz z Europą. Koniec życia w tej części świata.

Inny scenariusz :
Putin przegrywa na wszystkich frontach na Ukrainie , co się dzieje obecnie, W Moskwie bunt generalicji , oligarchowie pozbawieni krociowych dochodów organizują spisek przeciwko bandycie putinowi...Putin w szale chorego człowieka daje rozkaz na użycie taktycznej broni nuklearnej na wojska Ukraińskie. Świat zamiera. NATO wykonuje natychmiastowy prewencyjny atak rakietowy na Flotę Czarnomorską, zgrupowania wojsk putina i zaplecze logistyczne. Cele przestają istnieć. NATO przegrupowuje pociski nuklearne na Wschodnią Flankę NATO. W wyniku zamachu w zostaje zabity bandyta putin. Rosja zmienia swoją politykę wobec Ukrainy wycofuje swoje siły zbrojne...

W każdym z tych scenariuszy opisywanych przez generałów NATO, literaturze przedmiotu NATO uruchamia natychmiast artykuł 5 i wojska USA, Polski, Wielkiej Brytanii uderzają na siły zbrojne Rosji atakujące państwa bałtyckie i Polskę. Rosja ponosi militarną spektakularną klęskę na lądzie, morzu i w powietrzu

Scenariusz jak z filmu fantastycznego grozy ? nie ! taki scenariusz rodzi się przecież od dawna w chorej głowie drugiego Hitlera- Putina. O tym publicznie groził światu - pamiętacie ?

Jak temu zapobiec ?
Po pierwsze - tak wspomóc Ukrainę militarnie by Putin jej nigdy nie zajął,
Po drugie - sankcje i jeszcze raz sankcje na Rosję o które prosi Prezydent Ukrainy,
Po trzecie- pełna izolacja Rosji od świata zachodniego w tym zero komunikacji, handlu, blokada dróg i przestrzeni powietrznej itp,.
Po czwarte- przekonanie Chin by te potępiły Rosję w imię swoich celów gospodarczych i politycznych, zawsze można im coś obiecać....,
Po piąte - zbrojenia, zbrojenia, zbrojenia wraz z wyrzutniami jądrowymi na terenie Polski.


Historia " kołem się toczy" i lubi się powtarzać. Dzisiaj obserwujemy jak koło jej się zamyka ta te z lat 1938-1939 i osamotnioną walkę Polski z Niemcami jest niemal identyczna jak z roku 2021.
"Jeśli dzisiaj nam nie pomożecie jutro wróg zapuka do twoich drzwi" jak powiedział Prezydent Ukrainy w swoim orędziu

Czyżby historia Europy niczego nas nie nauczyła ?

'Murem za Polskim Mundurem"
Polska wspiera waleczną Ukrainę ! Chwał jej bohaterom !

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dziennikarz Obywatelski
Oceń artykuł:

(0)