Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Międzynarodowy Dzień Ptaków w „Słoneczku”

2016-04-03 19:04:07 (ost. akt: 2016-04-03 19:16:42)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W piątek 1 kwietnia, świetlica „Słoneczko” działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Międzynarodowy Dzień Ptaków.

1 kwietnia to nie tylko Prima Aprilis, ale również Międzynarodowy Dzień Ptaków, obchodzony na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji
o ochronie tej grupy zwierząt.

Konwencję o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa podpisano w Paryżu
w roku 1902 – po raz pierwszy w historii wiele państw postanowiło wspólnie chronić przyrodę i zobowiązało się do wdrażania przepisów konwencji w ustawodawstwie krajowym. Polska dołączyła do stron konwencji 30 lat później, w roku 1932.

Międzynarodowy Dzień Ptaków przypomina nam o tym, jak dużą rolę odgrywają one w naszym życiu i jak smutny byłby świat bez ich radosnego śpiewu, pięknego ubarwienia i ciekawych zachowań.

Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Następnie wychowankowie wymieniali nazwy wszystkich znanych im ptaków. W kolejnej części uczniowie obejrzeli prezentację, na której mogli zobaczyć jak wyglądają ptaki występujące w Polsce oraz które z nich odlatują na zimę, a które pozostają z nami przez cały czas. Ważnym elementem pokazu było wskazanie w jaki sposób możemy pomóc ptakom pozostającym z nami na zimę oraz co możemy zrobić aby chronić ich zagrożone gatunki. Po zdobyciu tych cennych informacji, wychowankowie mogli wykorzystać je podczas rozwiązywania zagadek. Okazało się, że uczniowie mają bardzo dużą wiedzę w tym zakresie.

Na zakończenie dzieci rozwiązywały rebusy, wykonywały kolorowe prace o ptakach oraz układały tematyczne domino z wykorzystaniem kodów qr.

Marzena Skonieczna, wychowawca świetlicy


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB