środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Spotkanie przedszkolaków z poezją Brzechwy i Tuwima

2015-11-27 12:49:26 (ost. akt: 2015-11-27 12:52:44)

Autor zdjęcia: nadesłane/Monika Krupa

W Przedszkolu nr 3 przy ul. Bema w minioną środę (25.11) miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na dzieci czekała cała moc niespodzianek. Wszystko to za sprawą bajkowych postaci z wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Dzieci w wieku od 3-6 lat recytowały wiersze i przedstawiały inscenizacje wierszy dwóch znanych poetów. Nie zabrakło także zabawy przy piosenkach takich jak: „Witajcie w naszej bajce”, „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka dziwaczka”.

Dzieci w przepięknych kolorowych strojach recytowały wiersze J. Brzechwy: „Grzyby”, „Wilk”, „Niedźwiedź”, „Lis”, „Dzik”, Żuk”, Żaba”, „Jak rozmawiać trzeba z psem”, „Psie smutki”, „Samochwała”, „Mleko”, „Na straganie”, „Leń”, i J. Tuwima: „Bambo”.

Gra małych aktorów była profesjonalna, pełna dziecięcego zapału i temperamentu. Przedszkolaki były zachwycone! Dawały temu wyraz głośnym śmiechem i gromkimi brawami. Wszyscy wykonawcy, dzięki swym nieprzeciętnym zdolnościom, wiernie oddali i przekazali zgromadzonej publiczności sens zawarty w treści poszczególnych utworów, za co na koniec nagrodzeni zostali upominkami.

Spotkanie z poezją rozbudziło dziecięcą wyobraźnię, a przede wszystkim wprawiło wszystkich w doskonały nastrój!
Monika Krupa


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB