Poniedziałek, 27 września 2021. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

,,Samorządy mają głos", czyli wybory w SP nr 14

2015-10-01 14:13:54 (ost. akt: 2015-10-01 14:17:29)

Autor zdjęcia: SP nr 14 w Elblągu

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu włączyła się w ogólnopolską akcję "Samorządy mają głos" organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.


Celem akcji jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych (powszechnych, równych, bezpośrednich, tajnych, większościowych) wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory miały miejsce w środę, 30 września. Odbywały się tak, jak prawdziwe polityczne wybory w naszym kraju. Lokal wyborczy znajdował się w stołówce szkolnej. Wyborcy pobierali karty do głosowania, które po wypełnieniu na specjalnie przygotowanych trzech stanowiskach do głosowania (gwarancja tajności) wrzucali do urny. Frekwencja wyniosła 94,93 %. Po wyborach komisja podliczyła głosy. Znamy już nowy samorząd. Przewodniczącą SU znaczną większością głosów została wybrana uczennica kl. VI b Patrycja Marguardt, a jej zastępcami zostali: Kacper Gembal (kl. VI c) i Anna Bogusławska (kl. V b).
Dzień wyborów był w szkole świętem demokracji. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności związanych z samorządnością. Koordynatorkami akcji były: Marzena Oganowska i Beata Mazurowska. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.

Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB