środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Sprzątanie Świata w „czternastce”

2015-09-18 19:09:02 (ost. akt: 2015-09-18 19:16:02)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 14 Elbląg

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu, jak co roku, aktywnie włączyła się w kampanię „Sprzątanie świata – Polska 2015". Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

18 września uczniowie „czternastki” wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli w teren, aby zbierać śmieci. Przed wyjściem zostali poinstruowani, aby nie dotykać przedmiotów ostrych i niebezpiecznych oraz dokonać selekcji odpadów, które należy wyrzucać do specjalnych pojemników przeznaczonych na plastik, szkło i papier.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zachęcaliśmy wszystkich również do chodzenia pieszo, jazdy rowerem lub też korzystania ze zbiorowej komunikacji miejskiej.

W tym roku patrol rowerowy, w którego skład wchodzili przedstawiciele klas IV – VI, wyruszył na akcję zwiadowczą w poszukiwaniu miejsc ekologicznie zaniedbanych. Swoje obserwacje uczniowie notowali i wkrótce, na ich podstawie, zostanie opracowany plan ratunkowy dla miejsc zagrożonych ekologicznie.

Zorganizowana akcja miała wydźwięk społeczny. Mieszkańcy osiedla żywo reagowali, kiedy widzieli uczniów sprzątających teren. Miłe gesty w postaci uśmiechów, słowa podziękowania i zachęty skierowane były w stronę dzieci.

Ten dzień zapadnie w pamięci nas wszystkich. Takie chwile jak ta, uświadomiły nam, że razem można wiele zrobić.
Małgorzata Adamowicz, koordynatorka akcji w SP nr 14


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB