środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Uczniowie I LO w Elblągu zwycięzcami konkursu wiedzy o ubezpieczeniach

2015-03-25 08:11:07 (ost. akt: 2015-03-25 08:13:15)

Autor zdjęcia: A. Cybulska

Uczniowie I LO znaleźli się w gronie 16 zespołów, które 24 kwietnia będą rywalizowały w finale konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Spośród ponad 300 szkół, które wzięły udział w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, do drugiego etapu przeszło 213 z nich. W pierwszym etapie Konkursu wzięły udział cztery elbląskie szkoły. 16 marca br. podczas wojewódzkiego etapu konkursu w Olsztynie do rywalizacji stanęło 11 zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Nasze miasto reprezentowali laureaci I etapu konkursu, a mianowicie uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a także z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, zwyciężyli uczniowie I LO Urszula Chrośniak i Jakub Sosnowski, pod opieką nauczyciela Pani Janiny Mazuś, którzy 24 kwietnia będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie i powalczą o zwycięstwo w finale konkursu.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa oraz poziomu wiedzy jaką wykazali się nasi uczniowie znajdując się w czołówce finałowej 16 –stki.

W pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych wzięły udział szkoły, które uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W czasie czterech lekcji uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia własnego biznesu. Tematyka lekcji jest spójna z podstawą programową w szkołach ponadgimnazjalnych.
Materiały do prowadzenia lekcji wzbogacone zostały o prezentacje multimedialne do wszystkich czerech lekcji, jak i filmy dotyczące ubezpieczeń społecznych i działalności ZUS.
Nauczyciele, którzy chcą poprowadzić w swoich szkołach takie lekcje mogą liczyć na pomoc ZUS. Ze swojej strony służymy materiałami dydaktycznymi i fachowymi poradami w zakresie merytorycznym. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz materiały dostępne są na stronach: www.zus.pl/edukacja oraz www.zus.pl/LekcjezZus
W sprawie udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” oraz materiałów dotyczących projektu należy kontaktować się pod nr tel. 55 641 92 63 lub CybulskaAg@zus.pl

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB