środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Dzień kobiet na poligonie

2015-03-08 14:51:58 (ost. akt: 2015-03-08 15:00:01)

Autor zdjęcia: archiwum 16 PDZ

Były życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Ale też te wojskowe – szybkiego awansu, kolejnych stanowisk służbowych i zawsze żołnierskiego szczęścia.

Centralny Ośrodek Szkolenia Poligonowego w Bemowie Piskim. 8 marca. Żołnierze jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wykonują zadania w ramach ćwiczenia dowódczo – sztabowego DZIK I – 15. Wśród nich są też panie. Reprezentują Dowództwo Dywizji, 1 Brygadę Pancerną, 15 Brygadę Zmechanizowaną oraz 2 pułk saperów.

Już od 7 rano, kiedy rozpoczęła się praca na stanowiskach, panowie życzą wszystkiego, co najlepsze. Przecież to w końcu święto – tyle że obchodzone w specyficznych warunkach i scenerii. Punkt 12.00 – spotkanie pań z Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszkiem Surawskim. Życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Ale też te wojskowe – szybkiego awansu, kolejnych stanowisk służbowych i zawsze żołnierskiego szczęścia. Przy kawie i herbacie, rozmowa, jak przebiega służba, czy są jakieś problemy, kto czeka w domu i jakie są plany, dotyczące służby wojskowej. Na koniec wspólna fotografia. 40 minut świętowania i na stanowiska. Po prostu – „poligonowe świętowanie”.
mjr Zbigniew Tuszyński


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB