środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Wszystkie Kolory Świata w SP nr 11

2015-03-02 21:23:18 (ost. akt: 2015-03-02 21:28:09)

Autor zdjęcia: SP nr 11 w Elblągu

Szkoła Podstawowa nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu należy do Klubu Szkół UNICEF, dlatego kolejny raz przystąpiła do III edycji projektu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - jednej z najbardziej znanych kampanii na świecie tej organizacji.

W piątkowe popołudnie, 27.02.2015 r., nasi uczniowie, rodzice i goście zostali zaproszeni w podróż przez kontynenty. Próżno było szukać tych, którzy nie ulegli czarowi prezentowanych miejsc. Azja zapraszała do wspólnego wykonania ozdób i układania TANGRAMÓW. Afryka kusiła tropikalnymi owocami oraz znajomością fauny i flory. Europa prezentowała dumnie zabytki i miejsca turystyczne. Ameryka Południowa zachęcała do podróży oraz poznania malowniczych krajobrazów i zwierząt. Australia postawiła na ruch w strefie kangura.

Brawami nagrodzono występy wokalistek, które dostarczyły uczestnikom imprezy wiele niezapomnianych doznań.
Tego wieczoru atrakcja goniła atrakcję, a przysłowiowym gwoździem imprezy była licytacja szmacianych laleczek ubranych w stroje ludowe z kraju ich pochodzenia. Z pomocą rodziców zostało wykonanych 49 przepięknych laleczek. Każda z nich była inna, każda oczarowywała swojego przyszłego opiekuna i co najważniejsze - każda znalazła nowy dom, a dzieci w Sudanie Południowym będą, bo to im poświęcony był tegoroczny projekt, mogły otrzymać pomoc medyczną, która przyczyni się do ratowania życia.

Mury szkoły opuszczali szczęśliwi posiadacze laleczek, przeświadczeni wiarą, że mogli przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym tego świata.
Spośród wszystkich laleczek została wybrana Japonka AIKO, na którą będzie można będzie głosować w kategorii najoryginalniejszych. Nagrodą za zdobycie największej ilości lajków na Fb będzie koncert Majki Jeżowskiej, który zostanie zorganizowany w zwycięskiej szkole.
Z aukcji uzyskano 1400 złotych i właśnie taka kwota została przekazana na konto UNICEF Polska.

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że wrażliwość społeczna i niesienie pomocy najbardziej potrzebującym nie jest im obce. Otwartość na inne kultury
i postawa tolerancji tkwi głęboko w ich świadomości.

Dyrekcja, nauczyciele SP nr 11


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB