środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Aktywne ferie w Nowym Monasterzysku

2015-02-08 18:51:44 (ost. akt: 2015-02-08 18:53:14)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Zimowe ferie w Nowym Monasterzysku dzieci i młodzież spędziły bardzo aktywnie. Dzięki aktywnej grupie mieszkańców i młodzieży został stworzony grafik z zajęciami ,który był dla dzieci pomocny w zaplanowaniu ferii. Zajęcia na świetlicy odbywały się codziennie.


W ciągu 16 dni zostały zorganizowane 43 godziny zajęć. Z zajęć korzystało 23 dzieci, pomocy udzieliło 9 wolontariuszy. Dzięki pomocy Radnego pana Waldemara Mościckiego oraz uprzejmości pana Burmistrza Marka Misztala dzieci mogły pojechać do Ośrodka Kultury w Młynarach na 5-godzinne zajęcia (biblioteka, kino, teatr).

Dzieci na świetlicy oprócz zabawy, przygotowywały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Popołudniami uczestniczyły w zajęciach na których własnoręcznie przygotowywały prezenty dla seniorów. Dla dziadków stworzyły ramki ze swoim zdjęciem metodą quillingu i scrapbookingu. Dla babć zrobiły biżuterię z gliny.

Mogły uczestniczyć w 10 godzinach nauki gry w tenisa stołowego. Odbyło się Pierwsze Wiejskie  Wspólne Śpiewanie Kolęd. Mamy nadzieję ,że ta impreza na stałe zapisze sie w naszym kalendarzu.

Wielki finał ferii miał miejsce w sobotę 7 lutego . Dzieci wystąpiły przed wspaniałą  publicznością – swoimi babciami i dziadkami. Zaproszenia zostały wręczone również wszystkim seniorom wsi Nowe Monasterzysko i każdy od dzieci otrzymał prezent. Dla dzieci została przygotowana zabawa karnawałowa z konkursami , prezentami. O powodzeniu imprezy świadczyły słowa dzieci "czy w przyszłym roku też będzie tak fajnie". Bardzo dziekujemy wszystkim mieszkańcą za zaangażowanie.
Organizatorzy

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zsa zsa #1673957 | 83.25.*.* 24 lut 2015 15:48

    Rzygać się chce od tych wioskowych imprez.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz