środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Pluszowe święto w „czternastce”

2014-11-26 13:05:59 (ost. akt: 2014-11-26 13:16:50)

Autor zdjęcia: arch.sp nr 14

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pluszowe misie już ponad sto lat towarzyszą dzieciom na całym świecie i do dziś pozostają jedną z najpopularniejszych zabawek.

To jakże miłe święto obchodzono również w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu. W tym dniu uczniowie klas 0-III przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. W bibliotece czekały na dzieci „misiowe zagadki i zabawy”. Najmłodsi mieli okazję poznać historię narodzin pluszowej maskotki i obejrzeć przedstawienie pt. „Co się stało z Kubusiem Puchatkiem?”. Nie zabrakło też informacji na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych. Zerówkowicze obejrzeli bajkę „Miś Uszatek”, natomiast pierwszoklasiści „Przygody misia Paddingtona”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zabawy stanęli do pamiątkowych zdjęć.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w szkole odbyły się również konkursy: na prezentację multimedialną pod hasłem „ Misie bohaterami filmów, baśni i bajek” oraz wiersz o misiu. Ponadto przeprowadzono plebiscyt na największego najmniejszego misia, a także przygotowano wystawkę książek „Misiowe lekturki” oraz gazetkę o bohaterach pluszowego święta. Ten dzień przyniósł wiele radości i satysfakcji dzieciom, a także organizatorom.
Beata MazurowskaŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB