Wtorek, 3 sierpnia 2021. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 4

2014-11-12 17:55:28 (ost. akt: 2014-11-12 18:06:14)

Autor zdjęcia: arch. Gimnazjum nr 4

O 96 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości pamiętali uczniowie Gimnazjum nr 4 w przy Zespole Szkół nr 1 Elblągu.

Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, w których wzięli udział wszyscy gimnazjaliści. Ważne narodowe święta mają w szkole szczególnie uroczystą oprawę. Tak było i tym razem. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie delegacja uczniów zapaliła znicz przy tablicy upamiętniającej ofiarę zbrodni katyńskiej.

Główną część uroczystości wypełniła inscenizacja w wykonaniu działającego w szkole zespołu teatralnego. Motywem przewodnim całego przedstawienia była historia starej szabli – pamiątki po przodkach. Gimnazjaliści z uwagą wysłuchali wspomnień Dziadka, który Wnukowi opowiadał o czasach walki o niepodległość, o Legionach Polskich i o Józefie Piłsudskim. Strofy poezji i pieśni patriotycznych w wykonaniu recytatorów i młodych żołnierzy skłoniły widzów do refleksji na temat ojczyzny i wzbudziły podziw dla bohaterów tamtych wydarzeń.
Sądząc po postawie uczniów uczestniczących w akademiach, można śmiało powiedzieć, że współczesna młodzież szanuje historię swojego narodu i czci pamięć o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Nauczyciele Gimnazjum nr 4

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB