środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

W Szkole Podstawowej nr 8 uczciliśmy 96 lat niepodległości

2014-11-11 13:18:10 (ost. akt: 2014-11-11 13:22:53)

Autor zdjęcia: archiwum SP nr 8 w Elblągu

W czwartek cała społeczność SP nr 8 w Elblągu miała możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji historii. Akademia składała się z dwóch części - pierwszej artystycznej i drugiej dydaktycznej.

Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali przedstawienie pt. "Opowiadanie babci", którym przybliżyli burzliwe dzieje naszego kraju. Niewielka ilość słów, a wymowne gesty i świetna gra młodych aktorów wprawiły w patriotyczny nastrój całą widownię. Występ pokazał, że historia jest żywa, a jej poznanie wcale nie musi być nudne.

Uroczystość uświetnił występ grupy muzycznej - uczniów klasy 5 przygotowanych przez Panią Martę Krauze. Zaprezentowali oni swe umiejętności wokalne i w grze na flecie. Wielu widzów razem z nimi wykonało pieśń "O mój rozmarynie". 
Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. 

Drugą część stanowiły zabawy dydaktyczne - wykreślanki, puzzle, kolorowanki. One również cieszyły sie dużym zainteresowaniem.
Przygotowana przez uczniów uroczystośc pokazała, że 11listopada powinien być dla Polaków radosnym świętem budzącym poczucie dumy narodowej. 
Wioletta KołtunowskaŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tatus505 #1541247 | 78.88.*.* 11 lis 2014 13:48

    Kraju Nasz Szwedzki potop turecki jasyr i z czarnym krzyżem krzyżackie kajdany walka od wieków i krew przelana śmierć synów Ojczyzny za kraj kochany. Trąbka od wieków do walki grała krew ciągle rosiła tą ziemię obficie by w powietrzu łopotał Piastowski Orzeł Biały oddawali swe życie. Lata niewoli germański krzyż zdeptany honor narodu obraza i nowa niewola nad nią gwiazda mordy zesłania czerwona zaraza. Niemieckie obozy fabryki śmierci mord i zniszczenie polskiego narodu Ruska Syberia a w niej gułagi strzały w tył głowy i śmierć z głodu siarczyste mrozy ludzkie cienie naród skazany na unicestwienie. Lata komuny ruska niewola terror narodu i poniżenie partia na czele komitet centralny pierwszy sekretarz i czerwone lenie. Nadzieja w sercach polska krew Biało Czerwona z orłem w koronie i siła w sercach niepokonana nawet w godzinach gdy kraj płonie. I nagły wybuch ludzkiej godności zbyt wiele mieliśmy do powiedzenia wolności i chleba zapragnęliśmy żegnaj komuno do widzenia. Biało czerwona to nasz znak i Biały Orzeł Piastowski i honor w sercu każdego Polaka to spadek i relikt nasz ojcowski. Lata niewoli poszły w niepamięć walki o wolność ludzkiej godności i przyszła chwila długo czekana najświętsze cele niepodległości. Daj nam dziś szczęście kraju nasz bo dalej od wieków źle nam się wiedzie zamiast rozkwitać jak piękny kwiat to dalej naród siedzi w biedzie. Za krew przelaną synów poległych za krzyży zmarłych cały las najwyższa pora daj nam szczęście Rzeczypospolita kraju nasz Henryk Siwakowski Elblag 8.11.2013.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz