środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Czytelniczka o MPO: mówię stanowcze NIE takim praktykom

2014-09-29 12:40:57 (ost. akt: 2014-09-29 12:50:19)

Autor zdjęcia: nadesłane

Od początku sierpnia nie mogę się doprosić, żeby Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zabrało spod obudowy śmietnika worki z gruzem, za których wywóz zapłaciłam przy zakupie worków. Wykonałam już kilkanaście telefonów, zgłosiłam reklamację i cały czas słyszę tylko zapewnienia, że sprawa zostanie załatwiona — napisała do nas Czytelniczka.

W czasie, gdy w mediach trwa wymiana lisów pomiędzy byłym i obecnym dyrektorem MPO, którzy opisują swoje niezliczone zasługi i nawzajem oskarżają o obecną kondycję finansową spółki, ja od początku sierpnia nie mogę się doprosić, żeby MPO zabrała spod obudowy śmietnika worki z gruzem, za których wywóz zapłaciłam przy zakupie worków. Wykonałam już kilkanaście telefonów, zgłosiłam reklamację i cały czas słyszę tylko zapewnienia, że sprawa zostanie załatwiona. Za kilka dni kończy się
wrzesień, a worki dalej stoją....

W moich wielokrotnych rozmowach z MPO informowałam, że worki zostawione zostały przy obudowie śmietnika, kiedy ten znajdował się jeszcze w głębi osiedla przy budynkach S.M. Parkowa (teraz śmietnik znajduje się w innym miejscu), zostawiłam nawet numer telefonu w razie gdyby był problem z wjazdem, bo na osiedlu stoi szlaban. Naprawdę nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić, żeby te worki w końcu zostały stamtąd zabrane. Dodam jeszcze, że na początku sierpnia przy starej obudowie śmietnika stały
tylko dwa worki z gruzem, teraz leży obok nich kilka innych worków i jakieś inne porozwalane śmieci, co widać na zdjęciach.

Jestem zażenowana całą tą sytuacją. Czy naprawdę wszyscy tak się zapędzili w tych politycznych przepychankach, że zapomnieli o obowiązkach, jakie Spółka ma wobec swoich Usługobiorców? W jaki sposób ma się poprawić kondycja finansowa MPO skoro firma najzwyczajniej nie świadczy usług, za które bierze pieniądze? MPO, jako spółka miejska, finansowane jest z pieniędzy Podatników i może nieopłacalne jest świadczenie jakichkolwiek innych usług?

Ja jako młody przedsiębiorca mówię stanowcze NIE takim praktykom i nie mam zamiaru się temu wszystkiemu bezczynnie przyglądać! Przy zakupie worów otrzymałam również instrukcję, w jaki sposób należy zgłosić odbiór worków. Proponuję na drugiej stronie tej kartki zamieścić informację, o konsekwencjach wynikających z niewywiązania się z umowy przez Usługodawcę.

Sprawa niskiej jakości świadczenia usług, a może raczej ich brak, dotyczy również wywozu odpadów wielkogabarytowych zgodnie z terminarzem. Obudowa śmietnika została przeniesiona w bardziej reprezentatywne miejsce przy jednej z głównych ulic w centrum miasta - wjazd na osiedle przy ul. Robotniczej przy Gimnazjum nr 9- a śmieci jak leżały od początku miesiąca tak leżą dalej......"
Zażenowana Klientka MPO

Komentarze (5)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Autorka artykułu #1496401 | 159.205.*.* 30 wrz 2014 09:10

  Sprawa już została załatwiona, po workach z gruzem i porozwalanych śmieciach nie ma śladu!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. observer #1496095 | 82.139.*.* 29 wrz 2014 18:54

  Kilka lat temu korzystałem z usług prywatnej firmy z Elbląga. Na telefon podstawiono kontener, na telefon odebrano , faktura przyszła pocztą. Jeżeli by to mnie spotkało to te worki już byłyby w gabinecie dyrektora.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Autorka artykułu #1495968 | 159.205.*.* 29 wrz 2014 15:25

  Wysłałam maila z informacją również do innych portali elbląskich, ale tylko Dziennik Elbląski się tym zainteresował. Widocznie zajmowanie się sprawami bezpośrednio dotyczącymi mieszkańców miasta, podczas trwania kampanii wyborczej jest po prostu nieopłacalne. Sprawą zainteresował się też jeden z Miejskich Radnych, któremu serdecznie dziękuję za odzew.Odwdzięczę się w listopadzie!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Elbląg, m\ tu władza Ci nie pomoze! #1495962 | 37.209.*.* 29 wrz 2014 15:11

   Pani szanowna, nie pani jedna ma problem . My mieszkancy ul.Chopina ponownie zostaliśmy dziś odcięci od reszty miasta. SIELANKA zaspawała płot po calości. Ani władze miasta nie reagują ani nic. SIELANKA uznaje , ze miasto jest spółdzielni "prywatnym folwarkiem". Nawet media lokalne maja temat w DUPIE. Jeden z przyjmujacych zgłoszenie w sprawie, powiedział nawet , ze " jest to sporawa nie istoyna, mało ważna" Aż się dziwię, ze elblag24, który naokoło krytukuje wkoło wszystich wszystko, sprawą się nie zajął.WŁADZA W TYM ELBLĄGU MA W DUPIE MIESZKANCÓW. Dziennik Elbląski też nie liznął tematu. I jak tu woierzyć mediom, które mają "układ ratuszowy", nie tykać niewygodnych tematów.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nowy #1495911 | 93.105.*.* 29 wrz 2014 13:33

   To wina Tuska

   ! - + odpowiedz na ten komentarz