Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Podziel się:

Podziel się:

Pełna uniżoności postawa Andrzeja Dudy wobec aroganta z Izraela szokuje

Internauci są zniesmaczeni uniżonym tonem Prezydenta RP wobec gościa z izraela

Mimo wyjątkowej relacji Polski i narodu żydowskiego domagamy się, by Polska była odpowiedzialna za pełne badanie historii Zagłady – powiedział w czasie spotkania prezydentów Reuven Riwlin. Żydowski polityk nadawał ton rozmowie, a prezentowane przez niego poglądy pozostały bez wyraźnej kontry ze strony Andrzej Dudy. Internauci okazali się bezlitośni dla głowy państwa.

Mamy pełen szacunek tego rachunku sumienia, które społeczeństwo polskie przeżyło, ale mamy również niezgodę, głęboką niezgodę, o której już mówiłem wcześniej w rozmowie z panem prezydentem, gdzie wyjaśnialiśmy własne stanowiska – ja swoje i pan prezydent swoje – stwierdził prezydent Izraela Riwlin.

Przybyły na Marsz Żywych polityk nie odmówił sobie przyjemności przypuszczenia kolejnego ataku na Polskę. Zamiast skupiać się na prawdziwej istocie uroczystości Riwlin dał wszystkim do zrozumienia, że Izrael wcale nie zapomniał o roszczeniach wobec polskich władz i konfliktu spowodowanego nowelizacją ustawy o IPN.

Swojego rozgoryczenia z przebiegu rozmów nie kryli internauci, którym zupełnie nie przypadła do gustu postawa Andrzeja Dudy oraz ton, w jakim wypowiadał się prezydent Izraela.

Na Twitterze posypały się negatywne komentarze.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej Przybylski
Oceń artykuł:

(0)