Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Chcą, żeby Elbląg był przyjaznym miejscem, bez hejtu... Pionierzy Równości

2015-12-31 16:00:41 (ost. akt: 2015-12-31 16:07:04)

Autor zdjęcia: nadesłane

Już od listopada w naszym mieście realizowany jest projekt Pionierzy Równości wychodzący naprzeciw mowie nienawiści oraz promujący tolerancje i równość. Siedemnastu młodych elblążan zdobywa wiedze na temat tego, jak działać przeciw mowie nienawiści, a już w nowym roku zacznie realizować akcje online i offline promujące równość i tolerancje w naszym mieście.

Uczestnikami projektu są młodzi elblążanie w wieku 16-26 lat, którzy chcą, aby Elbląg był miejscem przyjaznym, bez hejtu.

Uczestnicy projektu w grudniu przeszli już pierwsze szkolenia dotyczące zjawiska mowy nienawiści oraz dyskryminacji. Na początku stycznia czekają ich kolejne szkolenia m.in z promocji, przeprowadzania kampanii społeczny oraz organizacji i realizacji działań.

Co po szkoleniach? Czas na praktykę! W drugiej połowie stycznia Pionierzy Równości przejdą do realizacji działań przeciw mowie nienawiści skierowanych do elblążan. Będą to akcje realizowane na terenie miasta, ale również w sieci. Zachęcamy do śledzenia działań na stronie facebookowej Pionierów Równości (tutaj).

Projekt Pionierzy Równości realizowany jest w ramach projektu Fundacji Humanity in Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy "Polis" pt. "Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści".
Michał Pawłowski, koordynator projektu Pionierzy RównościKomentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB