Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Światowy Dzień Pluszowego Misia w „Słoneczku”

2015-11-29 19:07:24 (ost. akt: 2015-11-29 19:15:31)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W środę 25 listopada świetlica „Słoneczko”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902. w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wtedy to pan Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę. Okazało się , że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie.
Pewien właściciel sklepu z zabawkami dowiedział się o tym z gazety i wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od samego rana. Dzieci, w przystrojonej misiami sali, mogły oglądać piosenki wraz z teledyskami, pochodzące z różnych bajek, w których głównymi bohaterami były misie. Przez cały dzień panie wychowawczynie czytały fragmenty książki „Kubuś Puchatek”, a dzieci wykonywały kolorowe ilustracje swoich ulubionych pluszowych przyjaciół. Nie zabrakło również rozmowy o tym skąd się wzięło to święto, a dzieci opowiedziały dlaczego kochają swoje misie i jak ważną rolę odgrywają one w ich życiu. Była również okazja do poznania zabawy muzyczno-ruchowej „Jedna łapka”, w której wychowankowie bardzo chętnie wzięli udział.
Na zakończenie, w świetlicy, odbył się misiowy quiz, sprawdzający wiedzę o misiach występujących w bajkach.
Wszystkie dzieci wychodzące ze świetlicy zostały poczęstowane misiowymi ciasteczkami, upieczonymi specjalnie na tę okazję przez jedną z pań wychowawczyń świetlicy.

Marzena Skonieczna, wychowawca świetlicy


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB