Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów w Słoneczku

2015-10-11 17:15:20 (ost. akt: 2015-10-11 17:22:04)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W piątek (9 października) Świetlica Szkolna Słoneczko, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.


9 października obchodzony jest Światowy Dzień Poczty, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio. Z tej okazji , co roku odbywa się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, który trwa do 15 października, i który obchodzony jest już od 1953 roku.

W naszej szkole Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, obchodziliśmy po raz pierwszy. Podczas zajęć na świetlicy, dzieci swobodnie wypowiadały się na temat skojarzeń z tematem listu. Okazało się, że tematyka ta nie jest obca młodemu pokoleniu. Wychowankowie doskonale wiedzieli z jakich części składa się list, na czym go piszemy oraz jakie miejsca i zawody są z nim powiązane. Dzieci potrafiły nazwać różne sposoby przekazywania wiadomości.
Następnie, w formie zabawy, uczniowie stworzyli swój własny list.
Kontynuacją obchodów jest akcja pisania listów do koleżanek i kolegów ze szkoły. Dzieci przez cały tydzień będą miały możliwość napisania kilku słów do swojego ulubionego kolegi, następnie panie wychowawczynie świetlicy będą te listy doręczały.

Pisanie listów niewątpliwie daje wiele korzyści dzieciom. Pozwala na planowanie wypowiedzi, bogacenie języka, kształtuje estetykę pisania odręcznego. Mając to na uwadze planujemy tę akcję kontynuować w kolejnych latach.
Marzena Skonieczna, wychowawca świetlicy


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB