Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Komputer to nie wszystko. Festyn w Zespole Szkół nr 1

2015-06-01 12:50:57 (ost. akt: 2015-06-01 13:01:22)

Autor zdjęcia: nadesłane/Zespół Szkół nr 1 w Elblągu

"Komputer to nie wszystko" to hasło przyświecało festynowi rodzinnemu, który odbył się w sobotę w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu.


W sobotę (30.05) Zespół Szkół nr 1 przy ul. Korczaka w Elblągu był gospodarzem, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród uczniów oraz lokalnej społeczności, festynu rodzinnego pod hasłem „Komputer to nie wszystko”.

W tym roku była to impreza popularyzująca ideę zdrowego stylu życia i racjonalnego korzystania z technologii informacyjno–komunikacyjnych. Jak co roku program imprezy był niezwykle bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niezaprzeczalną atrakcją był występ naszych Mistrzyń Polski Północnej - mażoretek, którym wzbudził zachwyt licznie przybyłych gości.

Przy pięknej pogodzie prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska o intrygujących nazwach: „Rzut twardym dyskiem”, „Poszukiwanie mikroprocesorów” czy „Transmisja danych”. Każda konkurencja okazywała się wspaniałą, często wielopokoleniową zabawą. Dzieci, rodzice, dziadkowie zdobywali bilety do wróżki, brali udział w wyścigach z klawiaturą i „Transmisji danych”. Pomoc dorosłych potrzebna była niekiedy w zdobyciu punktów na stanowisku „Bajty i bity”. Rozruszać należało także mięśnie w „TIK-owym slalomie” lub „Skaczącej myszy”. Znikały bariery wiekowe przy stoisku „Karaoke” a łezka kręciła się w oku przy „Technice dawniej i dziś”. Konkurencje „Szkoły z klasą 2.0” przyciągały wszystkich, którzy w sobotni ranek nie zasiedli przed komputerem w domu. Tu hitem były rzuty jajkiem do bocianiego gniazda i ptasie kolorowanki dla całej rodziny. W myśl głównego hasła festynu goście skorzystali także z literackiego „małego co nieco” – „Pchły szachrajki” w wykonaniu szóstoklasistów.

Ogromne emocje wzbudziły w tym dniu rozgrywki w „Dwa ognie” – dzieci kontra dorośli. Między konkurencjami można było skorzystać z poczęstunku, jaki przygotowali uczniowie i ich niezawodni rodzice. Na stoiskach uczestnicy mieli do dyspozycji zdrową, „poręczną” i „niebrudzącą” przekąskę, którą można skonsumować przed komputerem.

W uroczystym finale pani dyrektor H. Trybińska wręczyła zwycięzcom zmagań dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy Jar. Wszystkim uczestnikom festynu społeczność Zespołu Szkół nr 1 gorąco dziękuje za wspaniałą wspólną zabawę.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB