Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych pracowali w laboratoriach elbląskiej PWSZ

2015-03-15 12:01:00 (ost. akt: 2015-03-15 11:21:31)

Autor zdjęcia: ZST w Elblągu

Zespół Szkół Technicznych w Elblągu w ramach porozumienia z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową realizuje zajęcia dydaktyczne z przedmiotów chemicznych, fizyki, matematyki i budowlanych przedmiotów zawodowych. Zajęcia odbywają się w profesjonalnych laboratoriach PWSZ.

Pierwsze zajęcia odbyli uczniowie klasy IId i IIId o profilu technik analityk w laboratorium chemicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które znajduje się w Instytucie Politechnicznym przy al. Grunwaldzkiej 137.

Tematem zajęć były „Ćwiczenia praktyczne w miareczkowaniu”. Uczniowie, stosując metody chemicznej analizy jakościowej i ilościowej, doskonalili praktyczne umiejętności z zakresu wykonywania analiz chemicznych różnych próbek. Te zagadnienia są częścią programu zajęć z przedmiotu techniki laboratoryjne i były omawiane na lekcjach. Dzięki temu uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi dla nich przez kadrę naukową i nie mieli problemu ze zrozumieniem treści i wykonywaniem ćwiczeń. Utrwalone podczas zajęć umiejętności pozwolą uzyskać jeszcze lepsze wyniki na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technik analityk.

Przyszli analitycy podczas zajęć pracowali na stanowiskach  do analizy objętościowej (alkacymetria, kompleksometria) wyposażone w biurety automatyczne firmy Brand, do pomiarów pH, jonometrycznych, przewodnictwa, zasolenia, zawartości tlenu, wyposażone w miernik wielofunkcyjny CX-701. Jest to wyposażenie bardzo wysokiej klasy, którego nie posiada żadna szkoła w Elblągu. Uczniowie obsługiwali sprzęt występujący w firmach i laboratoriach analitycznych.
Uczniowie naszej szkoły pracowali w pracowni, w której wykonuje się inżynierskie prace dyplomowe o charakterze badawczym.
A. Kuczmarska
Zespół Szkół Technicznych


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB