Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

Narciarze z SP 11

2015-02-15 10:54:22 (ost. akt: 2015-02-15 10:56:44)

Autor zdjęcia: archiwum SP 11

Już po raz drugi w edukacyjnej historii Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu został zorganizowany kurs narciarstwa zjazdowego. Wzięli w nim udział koszykarze z klasy IV sportowej.

Tygodniowe zajęcia na stoku Góry Chrobrego przyniosły oczekiwane rezultaty. Mimo małej ilości śniegu zajęcia udały się. Wszyscy uczestnicy poddani szkoleniu od podstaw, nauczyli się tej trudnej sztuki, jaką jest zjazd na nartach. Dzieci pod opieką instruktora narciarskiego, pana Mariusza Przebiega i ich nauczyciela wychowania fizycznego pana Janusza Krasowskiego opanowały podstawy techniki podchodzenia, wjazdu na wyciągu, skrętów, ślizgów i zatrzymywania się w wyznaczonym miejscu. W ostatni dzień zajęć odbyły się nawet zawody slalomowe, gdzie młodzi adepci narciarstwa, pokazali rodzicom i licznej widowni jak się jeździ na nartach mając 10 lat, zapał do nauki i efekty kilku godzin treningu z instruktorem.
Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczycieli w-f w ramach zajęć pozalekcyjnych przy współpracy szkoły i rodziców. Gratulujemy pomysłu na spędzanie wolnego czasu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Dyrekcja Szkoły


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB