Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Uczniowie z SP 21 z wizytą wśród lotników. "To była niezwykła wycieczka"

2015-02-13 20:22:29 (ost. akt: 2015-02-13 20:32:16)

Autor zdjęcia: nadesłane

Uczniowie klas II A oraz III C ze Szkoły Podstawowej nr 21 zwiedzili już wiele miejsc, ale wycieczka w piątek (13.02) była zupełnie inna i dość niezwykła.

W piątek (13.02), na zaproszenie jednego z rodziców, udaliśmy się do 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego pod Malborkiem. Pierwszą atrakcją okazała się wizyta w hangarze, gdzie nie tylko mogliśmy obejrzeć stojące tam maszyny wojskowe, ale także poczuć się prawdziwymi pilotami, zasiadając za sterami samolotów. Następnie spotkaliśmy się z polskimi lotnikami.

Z punktu widokowego obserwowaliśmy starty oraz lądowania myśliwców. Mogliśmy z bliska zobaczyć niezwykły samolot F-16. Widzieliśmy ponadto jednostkę straży pożarnej znajdującą się na terenie bazy. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć pracę stacjonujących tutaj od początku stycznia pilotów z Belgii. Ich głównym zadaniem jest ochrona przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach działań NATO oraz wspólne ćwiczenia z polskimi pilotami. Nie sposób opisać słowami tego, co wszyscy przeżyliśmy podczas tej wyprawy. Bez wątpienia pozostanie ona długo w naszej pamięci.
Anna Czerwińska, Bożena Foreńska, SP 21

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB