Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Roboty starły się w walce sumo

2015-01-30 13:38:38 (ost. akt: 2015-01-30 14:02:29)

Autor zdjęcia: arch. PWSZ w Elblągu

27 stycznia w gmachu Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu miała miejsce fascynująca walka sumo, w której starły się roboty.

W zawodach udział wzięli studenci I i II roku Informatyki, w ramach aktualnie powstającego Naukowego Koła Robotyki, studenci III roku Informatyki, w ramach przedmiotu „Programowanie i sterowanie robotami” oraz uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, biorący udział w projekcie „Matematyka i informatyka drogą do sukcesu cz. II” realizowanego przez PWSZ w Elblągu w ramach Programu Kapitał Ludzki. Wszystkie zajęcia z projektowania i sterowania robotami dla wyżej wymienionych grup prowadzi dr inż. Henryk Olszewski. Uczniowie oprócz samego konstruowania i tworzenia oprogramowania sterującego projektują, a potem drukują samodzielnie części robotów na drukarce 3D.

Walkę wygrał robot o nazwie „Straszny Stefan”, którego wykonali studenci III roku Informatyki , II miejsce zajął „Jamnik”, którego twórcą są studenci z Koła Robotyki, III miejsce natomiast przyznano „Skorpionowi” wykreowanemu przez studentów III roku zaocznych studiów Informatyki. Gratulujemy wszystkim młodym wynalazcom kreatywnych wizji , ogromnej wiedzy i zapału do tworzenia robotów.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB