Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Betlejemska droga. Uczniowie z czternastki z wizytą w hospicjum i przedszkolu

2014-12-27 15:00:14 (ost. akt: 2014-12-27 09:50:09)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 14 Elbląg

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. To także wyjątkowy okres dla podopiecznych Hospicjum, dzieci z Przedszkola nr 18 oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu.

Uczniowie SP nr 14 udali się 11 grudnia z przedstawieniem jasełkowym w odwiedziny do podopiecznych Hospicjum, by przedstawić wydarzenia narodzin Jezusa i wprowadzić wszystkich chorych w nastrój i tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że przedstawienie przyniosło wszystkim wiele radości. Na koniec spotkania chorzy otrzymali kartki świąteczne wykonane przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

16 grudnia młodzi artyści odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 18. Najbardziej oczekiwanym dniem był 19 grudnia, bowiem w SP nr 14 odbyła się wigilia szkolna. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej. Efektowna scenografia przeniosła nas wprost do Betlejem, gdzie uczniowie kl. II i III wcielając się w role Maryi, Józefa, królów aniołów i pasterzy przedstawili jasełka.
„Bóg ciągle na nowo szuka swojego Betlejem, rodzi się tam, gdzie dobro zwycięża zło” to myśl przewodnia tegorocznych jasełek. Uczniowie włożyli wiele pracy w ich przygotowanie. Zagrali z właściwą sobie szczerością i naturalnością. W niejednym widzu wywołali wzruszenie i głębszą refleksję. Spektakl został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwała Bernarda Cempa, która zajęła się przygotowaniem dzieci do występu i scenografią.
Bernarda Cempa, SP nr 14


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB