Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Ósemka pomaga dzieciom z Afryki

2014-12-02 11:35:48 (ost. akt: 2014-12-02 11:40:52)

Autor zdjęcia: arch. SP nr 8

Uczniowie ze szkolnego koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Elblągu zawieźli do Pieniężna artykuły szkolne dla dzieci z Afryki.

Przez cały listopad uczniowie zbierali artykuły szkolne, które przeznaczone były dla potrzebujących afrykańskich dzieci. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów oraz przy współpracy z parafią św. Mikołaja w Elblągu udało nam się zgromadzić dużą liczbę zeszytów i przyborów szkolnych.

W sobotę 22 listopada dzieci udały się autokarem do Pieniężna, aby przekazać zebrane rzeczy Ojcu misjonarzowi, który zawiezie je do Afryki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki zeszli do muzeum, gdzie mogli obejrzeć pamiątki z krajów misyjnych. Pobyt został urozmaicony spotkaniem z Ojcem misjonarzem, który opowiadał o krajach w których pracował. Wielką atrakcją była nauka jedzenia ryżu pałeczkami. Okazało się, że trudna to była sztuka. Dużo śmiechu towarzyszyło podczas pisania wyrazów: Boże Narodzenie i Nowy Rok w języku chińskim.
Organizator: opiekun szkolnego koła Caritas – Pani Agnieszka Mucha.
Marzena Skonieczna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB