Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Obchody Święta Niepodległości w PWSZ. Zdjęcia

2014-11-14 17:37:57 (ost. akt: 2014-11-14 17:42:04)

Autor zdjęcia: nadesłane/PWSZ

W czwartek (13.11), w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, świętowaliśmy 96. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z zaproszonych gości w uroczystości udział wzięli: Witold Wróblewski, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, płk. Stanisław Woźniak, zastępca Szefa Sztabu ds. Operacyjnych 16. Dywizji Zmechanizowanej, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także władze Uczelni, studenci i pracownicy PWSZ w Elblągu oraz mieszkańcy Elbląga.

Uroczyste spotkanie pod hasłem „Odrodzona Polska w nowej Europie” otworzyła dr Olga Filaszkiewicz, serdecznie witając zgromadzonych gości. Następnie dr Krzysztof Sidorkiewicz przybliżył sytuację międzynarodową, jaka istniała przed odzyskaniem niepodległości przez Naród Polski. O kształtowaniu się centralnych ośrodków władzy już w pierwszych miesiącach niepodległej Polski opowiedziała dr Olga Filaszkiewicz.

Wygłoszone prelekcje wprowadziły słuchaczy w nastrój zadumy i pozwoliły choć na moment przenieść się do 1918 roku. Mocnym punktem programu tego wieczoru był niezwykły koncert w wykonaniu Kwintetu Blaszanego Elbląskiej Orkiestry Wojskowej pod dowództwem kpt. Macieja Skrzypczaka. Podczas występu usłyszeliśmy najbardziej znane pieśni i marsze wojskowe.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB