Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

W SP nr 19 też czytaliśmy Trylogię

2014-09-07 10:27:34 (ost. akt: 2014-09-09 11:27:33)

Autor zdjęcia: archiwum SP nr 19 w Elblągu

W sobotę (6 września) Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji narodowego czytania.

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie w naszej placówce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Nauczyciele zaprosili na nie rodziców i dzieci klas przedszkolnych i pierwszych. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, popularyzować czytelnictwo i zwrócić uwagę na dbałość o piękno języka, a nie zanudzić milusińskich, czytanie odbyło się w niezwykłej scenerii.

Cała Polska czytała „Trylogię”, a my odbyliśmy z Sienkiewiczem podróże. I tak uczniowie klas starszych zaprosili do afrykańskich pląsów oraz wspólnych ćwiczeń gimnastycznych, a zwierzęta z pustyni i w puszczy zainspirowały dorosłych i dzieci do plastycznego obrazowania. Przegryzając jabłuszka i marchewki, rozpoznając egzotyczne owoce i warzywa oraz … odgłosy zwierząt, dzieci wysłuchały wierszy w wykonaniu swoich rówieśników i ich rodziców. Z wysłuchanej pięknej „Bajki” przeczytanej przez nauczycieli, dowiedziały się, że najważniejsze jest „dobro”, bo nim można dzielić się z innymi. Wszystkim dopisywał humor, bawili się znakomicie, jak przystało na „zdrowe społeczeństwo”.

A my mamy pewność, że z tej nauki przez zabawę coś pozostanie… Dziękując za wspólnie spędzony czas, zapraszamy ponownie do wspólnego czytania za rok...
SP 19


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB